1 листопада 2012 року відбулося засідання наукового гуртка «Грошова парадигма»

Янч Марія доповіла про те, що державний борг США перевищив $ 16 трлн., тобто кожен американець заборгував зовнішнім кредиторам $ 50,9 тис., американська валюта щоденно стає все менш популярною навіть на батьківщині, а Штати планують замінити долар новою валютою – амеро, яка буде єдиною для США, Канади і Мексики, якщо ці плани справді здійсняться, то світова економіка отримає сильний удар.

Також вона зазначила, що фахівці рекомендують зробити курс гривні гнучкішим, так як не має передумов для глибокої девальвації національної валюти, проте міжнародні експерти прогнозують падіння гривні на 10%, тобто приблизно до 9 гривень за долар. Вона також нагадала про прийняття закону про платіжні системи і безготівкові розрахунки, згідно даного закону Національний банк України має право встановлювати максимальну суму для оплати товарів або послуг готівкою (розмір ліміту поки що розглядається від $ 1000 до $ 20000 в гривневому еквіваленті) і всі торгові точки в Україні мають установити платіжні термінали для розрахунків картками. Янч Марія розповіла про 3 феєричні заяви голови Європейського центрального банку Маріо Драгі: ЄЦБ залишив базову ставку по кредитам без змін, ЄЦБ скупить проблемні папери кризових країн, ВВП Європи скоротиться на 0,4%.

 

Саянчук Тарас розповів про те, що в недалекому майбутньому банки зможуть заробити виключно на споживчих кредитах, причиною цього є високі депозитні ставки і відсутність платоспроможного попиту на класичне кредитування; назвав основні чинники, що, за словами банкірів, псують імідж банків – це преса і незадовільні бізнес-результати, а також загальноекономічна ситуація в країні. Він також зазначив, що за 9 місяців поточного року в Україні зросла кількість збиткових банків з 14 до 22; дефіцит держбюджету України в вересні зріс на 46,4 % або на 7 млрд. гривень і становить 24 млрд. 380 млн. гривень; індекс довіри до економіки Єврозони впав до 3-річного мінімуму з 85,2 до 84,5 пунктів.