15 листопада 2012 року відбулося засідання наукового гуртка «Грошова парадигма»

В порядку засідання було здійснено огляд економічних новин.

Баранюк Марія доповіла про те, що в поточному році відбулося скорочення іноземних інвестицій на 8,9 % в порівнянні з попереднім роком, а основними інвесторами вітчизняної економіки є: Кіпр, Німеччина, Нідерланди та Російська Федерація. Вона також зазначила, що курс японської валюти знизився після заяви прем’єр-міністра Японії ЙосіхікоНоди про наміри розпустити нижню палату парламенту: курс долара США до єни підскочив на 1% до 80,11, а курс євро – на 1,16% до 102 єн. Марія доповнила також, що в листопаді прискорилося знецінення гривні, за прогнозами експертів до кінця поточного року гривня впаде до 8,4 грн. за 1$, а в 2013 – до 9 грн.

Гордієнко Володимир окреслив ряд новин, а саме: дефіцит бюджету США в жовтні 2012-2013 фінансового року склав 120 млрд. доларів проти 98,5 млрд. доларів минулого року; поява в обігу пластикових купюр у Канаді номіналом 20 доларів, так як саме 20-доларова купюра є найбільш популярною в країні; у проекті бюджету на наступний рік закладено курс долара на рівні 8,4 грн. за долар. Він також зазначив, що МВФ рекомендує Україні перейти до змінного курсу гривні, щоб вітчизняна економіка могла протистояти зовнішнім шокам.

Бережна Марія додала, що те, що відбувається з курсом – це цілком природний процес, спричинений дисбалансом зовнішньої торгівлі, експерти радять  перейти Україні на плаваючий курс.

Наприкінці засідання було обговорено організаційні питання щодо проведення наступного науково заходу.