3 червня 2013 року учасники студентського наукового гуртка «Грошова парадигма» здійснили екскурсійну поїздку до геологічної пам’ятки природи – печери «Млинки» та зниклого міста на території сучасної Тернопільської області України в безпосередній близькості від села Нирків Заліщицького району – Червонограду.
46-ти кілометрова гіпсова печера «Млинки» відкрила молодим науковцям-туристам близько 5-ти кілометрів своїх ходів-лабіринтів.

Цікавість та сміливість студентів показали їм усю красу природної пам’ятки: довгі галереї та зали, висоту ходів від 0,5 до 20 метрів під земельною поверхнею, покриті кристалами стіни, жовтих, білих та червоних кольорів, важко прохідні лабіринти та ущелини, перпендикулярні короткі переходи, стрімкі спуски та  підйоми. Не зважаючи на температурні коливання у відкритому просторі, температура печери стабільно становить 9° за Цельсієм у будь-яку пору року при 100% вологості повітря. Переповненні емоціями гуртківці на чолі з харизматичним екскурсоводом провели незабутню подорож глибинами матінки Землі.

Близько 100 км від міста Тернополя знаходяться залишки таємничого міста Червонограда, де поряд з середньовічними руїнами покинутого палацу з 70-их років ХХ століття розташований дитячий табір «Ромашка». Сьогодні з будівель на території Червонограда збереглися залишки Червоноградського замку XVII століття і католицького костьолу XVIII століття. На пагорбі поблизу замку розташовано занедбане кладовище з каплицею, в якій були поховані останки сім'ї Понінських.

Цікавим є той факт, що назву місто отримало через особливості ґрунту в даній місцевості – тутешні пісковики надають йому червоний колір. Студенти на власні очі побачила залишки готичного палацу, які залишились після нещодавніх подій у квітні 2013 року, коли через недбалість історично-архітектурної  пам’ятки обвалилась одна з двох веж.

Поряд зі зниклим містом Червоноградом розташоване невелике містечко Устечко, а також  Джуринський (Червоноградський) водоспад, який став для молодих науковців завершальною частиною екскурсії, а також можливістю перевести подих насолоджуючись природною красою стрімких потоків води, що впадають у річку Джурин, від чого і походить назва  самого водоспаду. На сьогодні його висота становить 16 метрів, що в Україні є найвищим показником серед усіх рівнинних водоспадів.