18 грудня 2008 року відбувся круглий стіл на тему: «Споживче кредитування та перспективи його розвитку в Україні»

У круглому столі взяли участь заступник керуючого банку АТ « Форум» Бідун М.Г., к.е.н., професор Івасів Б.С., к.е.н., доцент, заступник декана факультету банківського бізнесу Галапуп Н.Д., к.е.н., доцент Стубайло Т. С., к.е.н., ст. викладач Балянт Г.Р., викладач Прийдун Л.М., Сарабун Т., студентка групи БС-33, Голова Студентської наукової групи кафедри банківської справи ТНЕУ, Савчин О., студентка групи БС-38, Чорній Н., студент групи БС-31.

К.е.н., доцент Стубайло Тетяна Семенівна привітала усіх учасників круглого столу і підкреслила важливість обговорення стану споживчого кредитування в Україні.

Із доповіддю на тему: « Споживче кредитування та перспективи його розвитку в Україні» виступила студентка групи БС-38 Савчин Оксана. Доповідач зазначила переваги і недоліки споживчого кредиту. У доповіді було проаналізовано тенденції банківського кредитування за останні роки. Доповідач також виділила групи ризиків, які виникають в процесі споживчого кредитування, а саме: ризики, пов’ язані із цільовим призначенням кредитів населенню; ризики, пов’ язані із активізацією кредитування населення в умовах існування тіньових доходів; ризики, пов’ язані із розбалансуванням активів і пасивів за термінами; ризики, що виникли в результаті валютної незбалансованості кредитних вкладень. Запитання до доповідача поставив професор Івасів Богдан Степанович   про заходи щодо зниження ризиків при споживчому кредитуванні.

К.е.н., професор Івасів Богдан Степанович   основними проблемами   споживчого кредитування назвав видачу кредитів в іноземній валюті та вплив інфляції на банківську діяльність. В процесі виступу доповідач проаналізував заходи із підвищення кредитоспроможності банків та виділив важливість боротьби з проблемними кредитами.

К.е.н., доцент, заступник декана факультету банківського бізнесу Галапуп Наталія Дем’ янівна   відмітила незбалансованість в проведенні банківської політики та паніку серед громадськості.

Заступник керуючого банку АТ « Форум» Бідун Михайло Григорович розповів про сучасний стан споживчого кредитування. Запитання до доповідача поставила к.е.н., ст. викладач Балянт Г.Р. про можливість відстрочення сплати кредиту юридичною особою-банкрутом. Чорній Назар відмітив велику частку імпортної прокредитованої населенню продукції. Під час круглого столу Сарабун Тетяна зауважила відсутність вагомого впливу допомоги Міжнародного валютного фонду на діяльність українських банків.

Підсумувала результати круглого столу к.е.н., доцент Стубайло Тетяна Семенівна, яка наголосила, що детального аналізу та розв'язання потребують проблеми досягнення оптимального співвідношення між прибутковістю і ризиковістю, зокрема кредитних опе­ рацій, і визначення допустимого рівня кредитного ризику, за якого може пра­ цювати банк.