14 травня 2014 року студентським науковим гуртком кафедри банківської справи «Грошова парадигма» було проведено круглий стіл на тему: «Фінансова безпека організації банківського бізнесу».

Студентка групи ФБС-22 Юлія Жадан доповіла про чинники і загрози фінансової безпеки в банківському секторі відзначивши те, що банківська безпека - стан стійкої життєдіяльності, при якому забезпечується реалізація основних інтересів і пріоритетних цілей банку, захист його від внутрішніх і зовнішніх дестабілізуючих факторів незалежно від умов функціонування. Студентка наголосила на тому, що проблема фінансової безпеки банків набула особливої актуальності у період фінансової кризи, що стала серйозним іспитом на стійкість для банківського сектору.

Наступною представив свою доповідь студент групи ФБС-42 Ігор Білик зазначивши те, що електронні платіжні системи призначені для здійснення платіжних операцій у всесвітній мережі Інтернет. За допомогою платіжної системи можна здійснювати розрахунок за товари та послуги різних проектів і сервісів. У якості платіжних засобів в електронних платіжних системах використовуються електронні гроші, вони являються аналогом готівки і, при необхідності, миттєво передаються з одного електронного гаманця на іншій. Студентом були наведені приклади як за допомогою платіжних систем можна здійснювати різні операції не виходячи з дому, а також були надані поради щодо користування цими системами.

Людмила Риндюк, студентка групи ФБС-43, представила доповідь на тему: «ФГВФО – невід’ємна складова фінансової безпеки банківської системи України». Студентка звернула увагу на те, що світова фінансова криза негативно вплинула на діяльність вітчизняної банківської системи, виявивши неспроможність багатьох банківських установ протистояти впливу зовнішніх і внутрішніх чинників. Доповідач вказала, що для виправлення даної ситуації та підвищення ефективності діяльності комерційних банків необхідно постійно вдосконалювати систему управління банком та підтримувати належний рівень банківської безпеки як важливого елементу банківського менеджменту. Людмила Риндюк також проаналізувала діяльність ФГВФО, назвала основні переваги і недоліки діяльності цього фонду.

Заслухавши доповіді, учасники круглого столу перейшли до обговорення обраної тематики.

Начальник управління безпеки ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" В. О. Дорохов зазначив, що безпека в кожного банку спрямована на одні і ті ж об’єкти, але організація її вже значно відрізняється. Працівником банку були названі питання, які входять в кого інтересів відділу безпеки, а саме: безпека готівки, правова безпека в суді, безпека платіжних систем, безпека персоналу банку, безпека кредитування тощо. В. О. Дорохов відзначив те, що проблемні кредити ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" становлять 100 млн. грн., а безнадійні – 60 млн. грн.

Начальник 17-го відділення ПАТ "Приватбанк" А. Т. Нитка розказав про систему фінансової безпеки в банку та про те як банк проводить переговори з клієнтами, які мають заборгованості. Працівник наголосив на тому, що кредитування на даний час практично припинилось тому що це є дуже ризиковою справою зважаючи на ситуацію в Україні.

Підсумувала обговорення наукового заходу Голова студентського наукового гуртка «Грошова парадигма» Катерина Новацька, зазначивши, що фінансова безпека організації банківського бізнесу полягає в забезпеченні організаційно-управлінських, технічних і профілактичних заходів, які гарантують якісний захист прав та інтересів банку, зростання статутного капіталу, підвищення ліквідності активів, забезпечення поворотності кредитів, збереження фінансових і матеріальних цінностей.