У понеділок 20 жовтня о 11:10 учасники гуртка «Грошова парадигма» провели профорієнтаційну роботу у коледжі ТНЕУ. Нагадуємо, що 9 жовтня відбудеться день відкритих дверей на факультеті банківського бізнесу і ми раді бачити усіх охочих приєднатись до нашого дружнього студентського колективу!

З вступним словом виступила голова профкому студентів ФББ Варга Марина. Вона розповіла студентам про життя факультету: студентську ліру, яка є найочікуванішою подією для студентів, наукові гуртки «Грошова парадигма» та «Банківський аналітик», умови проживання у гуртожитку, можливості подорожувати по Україні, а також за її межами, і про свято банкіра, яке кожного року факультет гучно святкує.

Наступною виступала Марія Марусин, голова гуртка «Грошова парадигма». Її основною метою було зацікавити студентів коледжу у науковій діяльності, яку вони матимуть змогу проводити у гуртку «Грошова парадигма» та «Банківський аналітик». Студенти-гуртківці випускають свої праці, беруть участь у Всеукраїнських та Міжнародних науково-практичних конференціях, більше того їздять у цікаві подорожі, зокрема, у Національний банк України.

Наявність двох гуртків зберігає дух суперництва та виникнення безлічі дискусія, де кожен може проявити свої здібності. Зокрема, проводились такі наукові диспути: «Дискусія грошової і банківської школи та дієвість монетаристських і кейнсіанських рецептів грошово-кредитного регулювання», «Глобальне фінансове протистояння долара США і євро».

Варто зазначити, що «Банківський аналітик» було створено у 2001 році, одразу після створення самої кафедри банківської справи (4 липня 2001 року). Кураторами гуртка є к.е.н., доцент Забчук Галина Михайлівна і викладач Рудан Віталій Ярославович. «Грошова парадигма» - відносно молодий гурток, який був створений у 2008 році. Кураторами є к.е.н, доцент Малахова Олена Леонідівна та к.е.н., доцент Іващук Ольга Олегівна.

Головною запорукою ефективної діяльності наукових гуртків є їх учасники – молоді та перспективні особистості із власними науковими поглядами та виваженими рішеннями. Участь в роботі гуртка можуть брати студенти Тернопільського національного економічного університету, які займаються чи бажають займатися науковою роботою за даними напрямками або запропонувати власні сфери дослідження.

Цікавим для студентів коледжу був виступ їхніх випускників – Тетяни Табаки та Аліни Головатюк. Дівчата поділились своїми враженнями від навчання уже на 3 курсі факультету та розповіли, чому вирішили обрати саме цю професію: «...вибір майбутньої професії мною здійснювався, насамперед, за її популярністю, престижністю та  прибутковістю. Найбільш цікавою і перспективною для себе я визначила роботу в банківській галузі, так як професія банкіра є широко поширеною і популярною в наші дні. Її можна прирівняти до професії лікаря, оскільки як в банк, так в лікарню йдуть за допомогою...» - зазначила Таня.

Також 20 жовтня у залі засідань вченої ради студенти та професорсько-викладацький колектив Тернопільського національного економічного університету відвідали лекцію доктора економічних наук, професора Олександра Валерійовича Дзюблюка на тему: «Стратегія монетарної політики».

На лекції були присутні студенти ФББ, а також представники наукових гуртків. Обговорили цілі монетарної політики, проблеми які супроводжують її проведення, а також можливості реформування даної системи. Велику дискусія розгорнулась навколо можливостей запровадження Валютної Ради при НБУ. Студенти висловили свої думки як «за», так і «проти».

Загалом день був насичений цікавими і пізнавальним подіями, де кожен зміг почути корисну та необхідну інформацію.