11 березня 2015 року відбувся науковий семінар Студентського наукового гуртка «Грошова парадигма» на тему: «Сучасна роль провідних банків розвинутих країн та їх вплив на світові фінансові та товарні ринки».

Розпочала науковий семінар із вступними словами Голова  наукового гуртка Марія Марусин звернувши увагу на те, що у сучасних нестабільних умовах є надзвичайно важливим вивчення впливу провідних банків світу на формування товарних і фондових ринків, адже вони створюють досить потужну конкуренцію, змушують покращувати і вдосконалювати діяльність банків, зокрема це стосується України, яка може перейняти у тих чи інших провідних банківських установ окремі особливості регулювання монетарної сфери, особливо при виході із кризових умов.

Розпочав розгляд даної тематики студент групи ФБС-32 Микола Когут з доповіддю «Діяльність транснаціональних банків на прикладі JP Morgan Chase & Co i HSBC Holdings», розглянувши основні функції транснаціональних банків, особливості їх утворення, функціонування та вплив на сучасні світові фінансові та грошові ринки. Особливу увагу доповідач звернув на історію створення такого роду банків, процес їх формування і розширення світового впливу, а також проаналізував основні аспекти їх діяльності. Також в доповіді були наведені цікаві факти з історії JP Morgan Chase & Co i HSBC Holdings та їх очільників, зокрема те, що в 2000-х роках в них використовувались схеми по відмиванню грошей і на основі цих даних в 2015 році було здійснено публікацію про рахунки урядовців Росії, України та Великобританії, які зберігали там кошти. Завершуючи свій виступ, Микола Когут зазначив майбутні цілі та плани JP Morgan Chase & Co i HSBC Holdings, а також їх системну важливість для світових ринків. 
Студентка групи ФБС-32 Віта Заверуха виступила із доповіддю на тему: «Банк Канади – основний регулятор грошово-кредитної політики країни». Дослідження банківської системи Канади показало, що вона має складну інституціональну структуру, яка сформувалася під впливом банківських систем таких країн як США та Великобританія. На думку доповідача, дослідження саме центрального банку Канади є цікавим в контексті того, що ця країна є членом Великої сімки, Міжнародного банку реконструкції та розвитку і Міжнародного валютного фонду, тому ця країна відіграє значну роль на світовому фінансовому ринку. Крім того, Всесвітній економічний форум визнав фінансову систему Канади найбільш стійкою в світі. Однією із спільних рис для банківських систем Канади та України є їх структура, тому для нашої країни доцільно врахувати такий досвід, як: поступово зменшувати присутність іноземних комерційних банків, взяти курс на таргетування інфляції та активно використовувати облікову ставку як основний інструмент монетарної політики, також варто збільшити частку канадського долара в золотовалютних резервах України. 
Студент групи ФБС-21 Василь Бернатович презентував доповідь на тему: «Роль та вплив ЄЦБ на світові фінансові та товарні ринки», в якій зосередив увагу на процес становлення ЄЦБ як головного елементу Європейської системи центральних банків, а також на його основну роль у процесі підготовки до введення в обіг євро у 1999 році. Також доповідач проаналізував роль і оцінив вплив Європейського центрального банку на міжнародних фінансових ринках й проаналізував перспективи співпраці між ним та Національним банком України. 
Після виступу доповідачів, учасники наукового заходу перейшли до активного обговорення тематики семінару, яке пройшло активно і кожен зміг висловити свою думку на рахунок того чи іншого питання. Зокрема, Юлія Жадан засумнівалась в можливостях провідних банків світу втримати свої позиції на ринку, на що Когут Микола зауважив, що, оскільки HSBS працює в основному на азіатському і тихоокеанському ринках, то його позиції будуть відносно стабільні, але можуть похитнутись під впливом китайських банків, наприклад, Bank of China. А JP Morgan Chase & Co конкурують з американськими банками і через свою глобалізаційну політику можуть потіснити з позицій, наприклад, Citi чи Wells Fargo. Марія Марусин підняла проблему можливості запозичення досвіду провідних банків світу українськими банківськими установами в сучасних кризових умовах. Віта Заверуха зазначила, що на сьогодні необхідно здійснювати жорстку валютну політику, а також відновлювати довіру до банківського сектора, що сприятиме поступовому виходу із кризової ситуації. 
Підсумувала результати наукового круглого столу Голова гуртка Марія Марусин, подякувавши всім присутнім за цікаві доповіді, а також побажала усім плідної роботи у підготовці до міжнародної конференції, яка відбудеться 24 березня 2015 року.

.