9 червня 2015 року Студентським науковим гуртком «Грошова парадигма» було проведено семінар на тему: «Ідеологія сучасного банківського персоналу та проблеми автоматизації банківського бізнесу»

Серед гостей заходу був присутній доктор економічних наук, професор, завідуючий кафедрою банківської справи Дзюблюк Олександр Валерійович, який привітав гуртківців з закінченням навчального року, звернув увагу, що в цьому році гурток працював наполегливо та злагоджено, а учасники СНГ «Грошова парадигма» були активними  та брали участь у всіх наукових заходах та відмінно проявили себе на Міжнародній науковій конференції, а також побажав надалі плідної праці та наукових здобутків. Кожного члена СНГ «Грошова парадигма» було нагороджено Подякою за активну участь в організації діяльності наукового гуртка кафедри банківської справи факультету банківського бізнесу.

Із ґрунтовними доповідями виступили Павло Василина та Марія Баранюк.

Зокрема, Павло Василина у доповіді «Напрями розвитку сучасних інформаційних технологій у банківських структурах України» зазначив, що саме банківські установи відіграють значну роль у процесах глобальної інформатизації суспільства, які повинні використовувати найновітніші інформаційні технології та розширювати сферу своєї діяльності.

На сьогоднішній день банківська установа повинна забезпечити обмін з великою кількістю зовнішніх систем і терміналів: платіжних (S.W.I.F.T., системи грошових переказів фізичних осіб), торговельно-інформаційних (Reuters, біржові системи), процесингових, терміналів для передачі звітності та даних сумнівних операцій (APM STAT, APM NORM, APM фінансового моніторингу). Доповідач зазначив, що в Україні можлива поява так званих Інтернет-банків, які проводили б свою роботу без фізичних офісів, тобто віртуальний банк, який з’явиться у найближчий рік. Усі заходи в сфері інформаційних вдосконалень підвищать ефективність та якість обслуговування клієнтів, зменшать собівартість послуг, а також забезпечать прозорість та ефективність управління банком.

Продовжила розгляд даної тематики Марія Баранюк з доповіддю «Еволюція банківського працівника і сучасні методи оцінки банківського персоналу», в якій звернула увагу, що сьогодні, особливо після кризи, професія банкіра вже не викликає того престижу, як це було колись. Проте, кількість охочих, які бажають працювати у цій сфері, щодня зростає, а вимоги до кандидатів посилюються. Важливо зазначити, що банкір – це не лише особа з вищою економічною освітою, а й спеціаліст, який має знання та навички інструментів маркетингу, вміє організовувати та керувати, грамотно підбирати кадри, вибирати варіанти їхньої мотивації і багато іншого. Більше того, зазначила Марія, при виборі кандидата на ту чи іншу посаду, провідні західні банки звертають увагу на амбітність кандидата, яка підкріплена його професіоналізмом та працею. На завершення, доповідач зауважила, що діагноз «банкір» ставлять далеко не всім, оскільки репутація та імідж банку багато в чому залежить від тих, хто там працює. Якщо працівники не поділяють цінностей банку, то зовнішньої репутації у банку не буде.

Після виступу доповідачів, учасники наукового семінару перейшли до активного обговорення даної теми. Кожен висловив свою думку стосовно «сучасного банкіра», зокрема, Юлія Жадан зазначила, що повна автоматизація банківського обслуговування неможлива, оскільки технології не можуть замінити живого спілкування, тому що клієнтам важливо почути ґрунтовну відповідь на своє запитання, оскільки таке спілкування викликає довіру, що є запорукою успішної діяльності банку.

У свою чергу, Марія Марусин висловила думку, що на сьогоднішній день, у порівнянні з минулим вимоги до банківського персоналу зовсім змінилися. Адже тепер більш імовірним кандидатом на місце у банку може стати діяльна особа, здатна надихнути молодих, повних ентузіазму людей, ніж людина з традиційним дипломом про освіту.

Клімович Руслан добавив, що сьогодні у банку цінуються не ті, які можуть гарно працювати, а ті, які не вміють погано працювати. Це є важливим показником при виборі на місце у банківській сфері, і не тільки.

Куратори СНГ «Грошова парадигма» к.е.н., доцент Іващук О.О. та к.е.н., доцент Малахова О.Л. дали настанову гуртківцям на наступний навчальний рік, щоб він пройшов ще продуктивніше, а також обговорили орієнтовний план тем, які варто розглянути в майбутньому. Олена Леонідівна зазначила, що професія банкіра була, є і буде необхідною і лише від нас, юних науковців, залежить майбутнє банківської справи України.

.