Позиція НБУ щодо неприпустимості зміни ЗУ "Про Національний банк України"

Головна статті
Позиція НБУ щодо неприпустимості зміни ЗУ "Про Національний банк України"
Сторінка 2
Сторінка 3
Всі сторінки

Національний банк України виступає категорично проти законопроекту №5257 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення прозорості діяльності Національного банку України та підвищення його відповідальності перед суспільством» , вважає його спробою згорнути процес реформування фінансового сектору в Україні та зашкодити виконанню Національним банком цілей щодо зниження інфляції.

Минулого тижня Національний банк звернувся до Президента України Петра Порошенка з приводу підтримки позиції Національного банку України стосовно цього законопроекту.

Законопроектом №5257, унесеним народними депутатами Ляшком О. В.,  Рибалкою С. В., Галасюком В. В., Поляковим М. А., Козаченком Л. П., Довбенком М. В. та Лавриком О. В., передбачається позбавлення НБУ інституційної, політичної та фінансової незалежності. Це повністю змінює ідеологію закону щодо незалежності центробанку та розподілу компетенцій його органів, розроблених відповідно до рекомендацій місії МВФ та закладених останніми змінами 2015 року.

Зміни до закону про НБУ у 2015 році були попередньою умовою для отримання другого траншу МВФ у розмірі 1,7 млрд. дол. США. Відмова від цих змін загрожує втратою довіри до України з боку міжнародного співтовариства та припинення співпраці.

Чинна редакція закону запровадила визнаний у світі принцип незалежності центрального банку, що створило всі необхідні умови для виконання НБУ на високому рівні його основної функції – забезпечення цінової стабільності. Це сприятиме формуванню позитивного іміджу України у світі та її інвестиційної привабливості. Зміни законодавства у зворотній бік є неприпустимими і несуть   пряму загрозу для досягнення цінової та фінансової стабільності у державі.