ДЕНЬ ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ

2 листопада у середу студенти та викладачі факультету банківського бізнесу провели зустріч із студентами коледжу економіки, права та інформаційних технологій ТНЕУ. Захід був присвячений дню фінансової грамотності. Координатором такого заходу була к.е.н., доцент Іващук Ольга Олегівна. На заході були присутні також к.е.н., доцент Стечишин Тетяна Богданівна, викладач Рудан Віталій Ярославович, к.е.н., викладач Прийдун Любов Мирославівна та викладач Сегеда Людмила Миронівна.

Розпочала цей захід к.е.н., доцент Іващук Ольга Олегівна, сказавши, що фінансова грамотність є важливою в усіх сферах життя, тому кожен повинен бути фінансово грамотним. Також приєднались до дня фінансової грамотності і учасники студентського наукового гуртка «Грошова парадигма».

Голова наукового гуртка Марія Марусин розповіла першокурсникам про діяльність «Грошової парадигми». Насамперед, було сказано, що завдяки науковому гуртку розвивається творче мислення студентів, здобуваються нові знання. «Грошова парадигма» – це завжди винагороджена праця; це не тільки корисно, але і весело.                                                                         
Слободецька Віта (студентка БС-22) зазначила, що фінансова безпека кожної людини – це її особиста відповідальність. Вона дала кілька порад для заощаджень: по-перше, потрібно обліковувати усі витрати (навіть найдрібніші), адже так ви зможете зрозуміти, на що витрачаєте найбільше грошей; по-друге, подумайте над тим, що відмова від деяких звичок принесе користь не лише гаманцю, але й здоров’ю; по-третє, якщо ви часто їздите на таксі, їсте у кафе чи ресторанах, то це теж те, на чому можна добряче заощадити, правильно реорганізувавши процеси.                                                  
Студентка БС-22 Дідик Марія розповіла про особисту кібербезпеку, адже в Україні ця тема є досить актуальною. Також студентка розповіла про правила користування банківською карткою. Вона зазначила, що не можна нікому давати свою банківську картку за винятком працівників торгово-сервісних установ та банків при здійсненні операцій з платіжною карткою. Також не варто нікому повідомляти код банківської картки, навіть найближчим друзям, міліціонерам, вчителям. А перед користуванням банкоматом потрібно перевірити, щоб біля клавіатури та щілин для картки не було певних незрозумілих пристроїв. Завдання кожного громадянина для власної безпеки – бути пильним і ставитись до своїх персональних даних і платіжних карток із особливою обережністю та увагою.                                     
Наступним доповідав студент групи БС-41 Клімович Руслан, котрий розповів про правила поводження із грошима на вулиці, в магазинах. Він зазначив, що не можна демонструвати великі купюри у транспорті та на вулиці, не варто спілкуватись на фінансові теми з незнайомцями, також не потрібно носити із собою великі суми, якщо у цьому немає потреби. Студент розповів і про правила зберігання грошей та цінностей вдома. Насамперед, порадив ніколи не залишати гроші на видному місці, не проводити експерименти з грошима, якщо ви збираєте на щось гроші, потрібно порадитись з батьками, де їх краще тримати.                                                            
Також продовжив розглядати дану тему Бернатович Василь. Котрий спробував закласти базові навички ефективного управління власними фінансами та здійснення заощаджень. Студент зазначив, що заощадження дозволяють накопичити на майбутню покупку та отримати прибуток. Заощадження розширюють спектр можливостей людини та дають певну свободу дій. Заощадження дають людині впевненість у завтрашньому дні.

К.е.н., доцент Іващук Ольга Олегівна подякувала усім учасникам наукового гуртка за змістовні розповіді, а також побажала успіхів студентам із коледжу.

.