Національний банк посилив заходи для унеможливлення відтоку капіталу до Російської Федерації

Національний банк України посилив заходи для недопущення відпливу капіталу до Російської Федерації як держави-агресора.

Відтепер Національний банк матиме право відмовляти у видачі індивідуальних ліцензій на здійснення окремих валютних операцій, якщо виявить в поданих документах інформацію про те, що учасником або особою, на користь чи в інтересах якої проводиться ця операція, є особа, яка має місцезнаходження  у країні, що визнана Верховною Радою України державою-агресором/державою-окупантом.

 

Нагадаємо, Російську Федерацію було визнано державою-агресором згідно із Законом України  "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", Постановами Верховної Ради України від 27.01.2015 №129-VIII та від 21 04.2015 №337-VIII.

Для реалізації цього кроку регулятор вніс зміни до Інструкції про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон, Положення про порядок видачі індивідуальних ліцензій на переказування іноземної валюти за межі України для оплати банківських металів та проведення окремих валютних операцій, Положення про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на розміщення резидентами (юридичними та фізичними особами) валютних цінностей на рахунках за межами України.

 

Офіційний сайт Національного банку України [Електронний ресурс]. – Режим доступу:  https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=44407312&cat_id=55838