НБУ повністю централізував власні функції у Тернопільській та Житомирській областях

Національний банк України завершив централізацію функцій у Тернопільській та Житомирській областях, повністю перевівши їх виконання до центрального офісу регулятора в Києві. Про це йдеться у рішенні Правління НБУ № 62-рш від 1 лютого цього року.

Процес централізації функцій НБУ та вихід із мережевої системи, за якої Національний банк мав територіальні управління, було розпочато ще у 2015 році у всіх регіонах України. До того часу всі функції центрального банку повністю дублювалися на місцях в територіальних управліннях. Із початком централізації починаючи з 2015 року НБУ фактично звузив свою представленість у регіонах до двох функцій: забезпечення готівкового обігу та підтримки роботи відділів по роботі з громадянами та юридичними особами "Єдине вікно“. Станом на сьогодні регулятор централізує ці функції наступним чином:

• Керівництво готівковим обігом буде централізовано здійснюватися з Києва.

 

• Готівковий обіг Тернопільської та Житомирської областей забезпечуватиметься відповідними підрозділами НБУ, що територіально розміщуються в інших областях України. Подібна передача повноважень щодо забезпечення готівкового обігу відповідає новій Концепції організації готівкового обігу в Україні, прийнятої Правлінням НБУ 11 серпня 2016 р.

• При цьому, громадяни та юридичні особи Тернопільської області матимуть змогу звертатися до НБУ через відповідні відділи "Єдиного вікна" НБУ в Львові, а громадяни та юридичні особи Житомирської області – через відділи "Єдиного вікна" НБУ в Києві як за допомогою пошти, так і за допомогою е-mail.

 

Централізація функцій НБУ в цих двох регіонах України передбачає скорочення 74 співробітників регулятора, які мали робочі місця з розташуванням у Тернопільській та Житомирській областях. Частина персоналу з цих регіонів у подальшому може бути працевлаштована в НБУ у Києві або інших регіонах за умови наявності відкритих вакансій та відповідності професійного досвіду роботи.

Нагадаємо, централізація функцій НБУ є складовою частиною внутрішньої організаційної трансформації регулятора. Головна мета внутрішньої трансформації НБУ - підвищити інституційну спроможність та створити сучасний європейський центральний банк. Це дозволить ефективніше регулювати банківський сектор, стимулювати його розвиток, а також забезпечити більш прозоре та безпечне користування фінансовими послугами для споживачів.

Офіційний сайт Національного банку України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=46192724&cat_id=55838