30 квітня 2010 року члени Студентського наукового гуртка «Грошова парадигма» відвідали Музей грошей при НБУ в м. Київ

Екскурс у минуле почалося з розповіді екскурсовода про найдавніші грошові знаки, що використовувалися на теренах сучасної України. Розповіді були надзвичайно цікавими і пізнавальними, адже кожен охочий міг на власні очі побачити, якими були перші гроші. Надзвичайно зацікавили студентів «шнурки намиста», які, як зазначила екскурсовод «ніби були податковою декларацією.

Якщо чоловік мав 1000 грошових знаків, то його дружина носила 1 шнурок коралів, 2000-2 шнурки, тобто цим самим чоловік засвідчував про свої доходи».

Також учасники екскурсії змогли подивитися на ювілейні випуски монет, які Національний Банк України випускає в обмежених кількостях на певну визначну дати. В музеї НБУ представлені грошові знаки майже всіх  країн світу, що теж привернуло увагу студентів, які змогли ознайомитися з найрізноманітнішими купюрами сучасних країн.

Наприкінці екскурсії, екскурсовод зазначила, що українські грошові знаки є найкрасивішими за своїм виглядом (вони зайняли друге місце серед всіх інших купюр країн світу). А також, дозволила всім охочим студентам викарбувати собі монету із символікою Національного банку України на спеціально обладнаному верстаті.