13 травня 2011 року студенти – члени нашого гуртка відвідали Київ

Київ неповторний в своїй красі. Але ж не всі жителі нашого краю знають, що є унікальна скарбниця – багатство України…

Долею судилося нам, студентам наукового гуртка «Грошова парадигма» при кафедрі банківської справи, побувати у таємницях таємниць Національного банку України.

Завітавши у залу Музею грошей, студенти були приємно вражені виставкою грошових знаків майже всіх країн світу. Екскурс в минуле почався з розповідей екскурсовода про найдавніші грошові знаки, що використовувалися на теренах сучасної України. Розповідь була надзвичайно цікавою і пізнавальною, адже кожен охочий міг на власні очі побачити, якими були перші гроші. Члени гуртка ознайомилися з виглядом монет  Х-ХІ ст., які чеканились за часів Володимира Великого та Ярослава Мудрого.

Не менш особливе враження справило на нас національне багатство, котре знаходиться у Державній скарбниці України і про яке мало кому відомо. Наприклад, хто з українців знає, що в національних скарбницях є античні монети зі срібла із зображеннями відомих діячів, таких як Лісімах, Антіох І, Птолемей ІІ (285-246 рр. до Р.Х. Єгипет).

Також нас, студентів, надзвичайно вразили священні реліквії. Багато хто з нас побував у Зарваниці, Почаївській лаврі, біля священних джерел Чорткова, Острога та інших сіл і міст. Проте, ікона Казанської Божої Матері зі срібла та позолоти (Росія. Москва. Друга пол. ХІХ ст.), яку ми оглянули в сховищі Національного банку, залишила по собі незабутнє враження. Крім того, не всім у житті пощастить побачити банківські золоті злитки, вагою понад 1 кілограм…

Прошу в долі, щоб ми не тільки могли милуватись скарбами України, але й їх поповнювати на благо українського народу!

Оксана Гончук