Відбулося засідання Студентського наукового гуртка «Грошова парадигма»

В порядку засідання гуртка було здійснено огляд економічних новин. Студентка групи БС-31 Молдаван Ольга доповіла про те, що до 2013 року Україна має погасити ще 2 млрд доларів боргу, а до кінця року влада позичить ще 7 млрдгрн; станом на 1 вересня 2012 року прямий державний борг склав 390,839 млрд гривень. Також вона зазначила, що НБУ повідомив всі комерційні банки про можливість припливу значної кількості фальшивих американських доларів, що було розцінено, як переорієнтацію покупців валюти з чорного ринку на обмінні пункти. За даними НБУ, в Україні щорічно вилучається від 125 до 150 тис. фальшивих гривень і до 200 тис. фальшивих доларів.

Колесник Ірина доповіла про те, що Дмитро Мєдведєв бачить рубль резервною валютою (Росія висуває проект із надання рублю статусу резервної валюти разом з Казахстаном і Білоруссю); AlphaBank SA викупив збитковий підрозділ французького банку CreditAgricole, Французький банк позбувається свого грецького підрозділу у зв’язку зі зростанням побоювань щодо майбутнього Греції у складі єврозони; Народний банк Китаю за останній тиждень вересня направив на ринки капіталу 365 мільярдів юанів (57,92 млрд доларів), обсяг коливань став рекордним за всю сучасну історію Китаю – так китайський регулятор намагається підтримати КБ і запобігти браку ліквідності у фінансовій системі країни.