11 жовтня 2012 року відбулося засідання Студентського наукового гуртка «Грошова парадигма»

У порядку денному було здійснено аналітичний огляд економічних новин. Студентка групи БС-31 Паленичка Юлія доповіла про зростання зовнішнього боргу України в іноземній валюті; про підсумки діяльності банків, оприлюднені НБУ, згідно яких активи банків України на 01.01.2012 року склали 1121,1 млрд. грн., загальні активи – 1264,6 млрд. грн., капітал банків – 173,3 млрд. грн., зобов’язання банків склали 953,9 млрд. грн.; про те, що Росія обіцяє зменшити ціну на газ в обмін на Митний союз.

Ільчук Оксана доповіла про прогнози Fitch щодо падіння гривні на 10% до кінця року через «досить слабку» довіру до національної валюти; про істотні ризики зниження суверенних рейтингів країн Єврозони, причинам яких можуть стати: криза боргу в Єврозоні, наслідки фіскального обриву у США, жорстку посадку економіки Китаю; про можливість втечі капіталу з банків Єврозони. Також вона зазначила про те, що: НБУ і уряд України  запевняють, що мають всі ресурси, щоб забезпечити стабільність гривні, як до парламентських виборів, так і після них; Нацбанк хоче включити в резерви валюти скандинавських країн, а саме: Канади, Норвегії, Швеції, Сінгапуру, тому що валюти цих країн найменше постраждали від світової фінансової кризи; Мінфін підтвердив, що нарахування НБУ до Державного бюджету перевищили заплановані приблизно на 1,4 млрд. грн., що свідчить про перевиконання плану НБУ.

Наприкінці засідання було обговорено організаційні питання, а також план проведення наступного наукового заходу.